Почина велосипедистот од Лопате кој вчера беше удрен од товарно возило

Во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал велосипедистот И.М. (81) од село Лопате кој вчера околу 11 во Куманово бил удрен од товарно возило „фусо” со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.Ќ. (48) од Скопје. 

 

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој по укажаната помош во болницата во Куманово, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде што и починал.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе