МВР

По големата заплена на дрога уапсен е командир на полициската станица во Прилеп

К.С. командир на полициската станица во Општина Прилеп е уапсен по денешната голема полициска акција во која била запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра, дознава МКД.мк. Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека оваа акција е спроведена заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА.

С.П.

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе