Пијан кумановец физички ја нападнал сопругата

Поради претходно пријавено кривично дело „семејно насилство“, вчера во Полициската станица Куманово, бил лишен од слобода Р.М.С.(44) кој алкохолизирана состојба, физички ја нападнал неговата сопруга.

Р.С.М. бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе