Пежо удри во пешак во Скопје

Вчера во 17.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза" било пријавено дека кај нив било донесено лицето Б.М.(58) од Скопје со тешки телесни повреди здобиени во сообраќајна незгода која се случила на улицата „Сава Ковачевиќ".

Б.М. бил удрен од патничко возило „Пежо 406“ со бугарски национални ознаки, сопственост на А.А.(56) од Скопје. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе