Петмина приведени откако кај нив била најдена марихуана

Пет лица биле уапсени на територијата на град Скопје откако при претрес полицијата кај нив нашла марихуана. Се работи за пет одделни случаи. 

„Вчера во 11:20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода И.Б.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Попладнето во 19:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода К.Ј.(24) од Крива Паланка, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Вечерта во 21:10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода И.О.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Подоцна во 00:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Драчево го лишиле од слобода Н.Т.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Десети минути подоцна, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода К.Ѓ.(33) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот МВР информира дека против сите лица ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе