Петмина повредени во тешка сообраќајка на влезот на Скопје

На влезот на Скопје на булевар „Александар Македонски", синоќа десетина минути пред полноќ се случила сообраќајка во која повредени се пет млади лица.

Сообраќајна незгода била помеѓу автомобили „рено меган" и „опел вектра", двете со скопски регистрации. Возачите на двете возила се 22-годишници.

Во „опелот" биле уште две лица на возраст од 19 и 22 години, а во „реното" 20-годишна девојка.

Сите петмина се пренеси во болница, тројца во Клиничкиот центар, а двајца во градската болница „8-ми Септември".

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе