Петмина повредени во тешка сообраќајка на влезот на Скопје

На влезот на Скопје на булевар „Александар Македонски", синоќа десетина минути пред полноќ се случила сообраќајка во која повредени се пет млади лица.

Сообраќајна незгода била помеѓу автомобили „рено меган" и „опел вектра", двете со скопски регистрации. Возачите на двете возила се 22-годишници.

Во „опелот" биле уште две лица на возраст од 19 и 22 години, а во „реното" 20-годишна девојка.

Сите петмина се пренеси во болница, тројца во Клиничкиот центар, а двајца во градската болница „8-ми Септември".

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе