Во Гостивар

Пет лица приведени за марихуана

Пет лица се приведени вчера од страна на полициски службеници на СВР Тетово- ОВР Гостивар, откако кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.

Од МВР денеска информираа дека вчера во 17.00 часот на улица „ЈНА" во Гостивар, полицијата ги лишила од слобода М.М.(37) од Пласница, А.Ш.(30), И.А.(24), Х.Ѓ.(26) и Е.Е.(22), четворицата од Кичево.

Лицата биле задржани во Полициска станица Гостивар и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе