Скопје

Пет лица повредени во сообраќајка

Пет лица се повредени во сообраќајка во Скопје. Според пријавеното по незгодата учесниците се пренесени во Градската општа болница„8-ми Септември" и Комплекс клиники „Мајка Тереза" каде на возачот И.З. и возачот Б.Н. како и на неговите сопатници Е.Р.(21) од Скопје и Е.Е.(20) им биле констатирани повреди, додека на сопатникот М.М.(22) му биле констатирани тешки телесни повреди. На местото на настанот извршен е увид од СВР Скопје.

Вчера во 21,15 часот на бул.„Словенија" било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило фолксваген голф со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(23) од Скопје и патничко моторно возило фолксваген голф со скопски регистарски ознаки, управувано од И.З.(38) од Скопје, информираат од полиција.

 

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе