Пешак завршил во болница, мотоциклистот избегал

Претставници на комплексот клиники „Мајка Тереза" вчера во скопската полиција пријавиле дека кај нив со повреди од сообраќајна незгода бил донесен Ј.М. (82) од Скопје.

Во разговор со полициските службеници тој изјавил дека истиот ден околу 18 часот на улица „Маџари“ бил удрен од мотоцикл со непознати регистарски таблици, кој избегал.

Се работи на расчистување на случајот.

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе