Пешак завршил во болница, мотоциклистот избегал

Претставници на комплексот клиники „Мајка Тереза" вчера во скопската полиција пријавиле дека кај нив со повреди од сообраќајна незгода бил донесен Ј.М. (82) од Скопје.

Во разговор со полициските службеници тој изјавил дека истиот ден околу 18 часот на улица „Маџари“ бил удрен од мотоцикл со непознати регистарски таблици, кој избегал.

Се работи на расчистување на случајот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе