Пешак тешко повреден по удар од автомобил

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила на крстосницата од бул.„Климент Охридски" со ул.„Кирил и Методиј" во Скопје.

Според МВР, аавтомобил фиат, со скопски регистарски ознаки управуван од Д.С.(58) од Скопје удрил во пешакот С.Р.(71) од Скопје.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза", каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе