Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Еден пешак е потешко, а пет лица полесно се полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Од сообраќај, според податоците на СВР Скопје, полицијата исклучила еден возач пред да се стекне со право на управување на моторно возило и едно нерегистрирано возило.

Со „пајак“, пак, подигнати се 56 возила, а казнети се и двајца пешаци кои поминале коловоз вон пешачки премин.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе