Тешка сообраќајка во Виница

Пешак почина откако го прегазил возач со автомобил

Автомобил удри во пешак по што од здобиените повреди тој починал. По случената тешка сообраќајка во Виница, М.Г. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Здравствен дом Виница, каде била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Виница.

„Вчера во 18,00 часот во Виница на ул.„Крушевска Република", патничко моторно возило „фиат пунто" со винички регистарски ознаки, управувано од З.П.(40) од Виница, удрило во пешакот М.Г.(66) од Виница" информираат од полиција.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе