Тешка сообраќајка во Виница

Пешак почина откако го прегазил возач со автомобил

Автомобил удри во пешак по што од здобиените повреди тој починал. По случената тешка сообраќајка во Виница, М.Г. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Здравствен дом Виница, каде била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Виница.

„Вчера во 18,00 часот во Виница на ул.„Крушевска Република", патничко моторно возило „фиат пунто" со винички регистарски ознаки, управувано од З.П.(40) од Виница, удрило во пешакот М.Г.(66) од Виница" информираат од полиција.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе