Пешак на возраст од 77 години загина во сообраќајка во Скопје

Ударот на автомобилот „Oпел астра" вчера бил фатален за 77-годишниот А. Б. Од Скопје кој загина во сообраќајна несреќа во скопска населба Автокоманда. Полицијата соопшти дека несреќата се случила вчера во 14.20 часот на булеварот „Александар Македонски". Со возилото управувало лицето Т.З.(48) од Скопје.

Пешакот починал на местото на настанот, а смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје, соопшти МВР.

 

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе