Паркирано возило почнало да се движи и тешко го повреди возачот

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во каменолом на регионалниот пат Скопје – ХЕЦ Козјак, во близина на с.Јаболце, општина Сопиште, товарно возило ивеко карго, со скопски регистарски ознаки, кое претходно било паркирано, се придвижило и удрило во возачот З.С.(50) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил З.С., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје. Увид бил извршен од екипа на СВР Скопје.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе