Паднато дрво го прекина сообраќајот на патот Битола – Ниже Поле

Сообраќајот на патниот правец Битола – село Ниже Поле, кон националниот парк „Пелистер“, од 16:40 часот попладнево е во прекин во двете насоки.

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин поради паднато дрво.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе