Горно Лисиче

Паднала во јама со вода и се удавила

Скопјанката М.Т.(61) паднала во јама со вода и се удавила, вчера во селото Горно Лисиче.  

Според полицијата, нејзиниот сопруг Т.Т.(60) пријавил дека дента околу 16.30 часот на улицата Лисец, во близина на нивниот дом, ја пронашол неговата сопруга падната во дупка за јама полна со вода. Жената не давала знаци на живот.

Екипа на брза помош пристигнала на местото, но лекарот само констатирал смрт.

Екипа од Бригадата за противпожарна заштита го извадиле телото на починатата од јамата.

Полицијата извршила увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе