Паднал со мопед и тешко се повредил

На регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б. (45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј" паднал на коловозот.

Во незгодата, возачот на мопедот добил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе