Падна лифт од нова зграда во Скопје, четворица завршија во болница

Четворица станари од зградата на улицата „Трифун Бузев" во Скопје завршија во болница откако падна лифот од вториот кат на зградата во подрумските простории.

Во комплексот клиники „Мајка Тереза’’ биле донесени Н.М. (20), Ф.М. (20), О.Н. (21) и К.П. (21), сите од Скопје кои на 4 септември околу 22 часот, додека се возеле во лифт во зграда во изградба, лифтот паднал од вториот кат во подрумските простории, информираа од МВР.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе