Осуденик приведен за доиздржување казна затвор

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска го лишија од слобода О.С.(50) од Скопје.

Како што информираа од МВР, за него била распишана централна потерница со која се барал за доиздржување казна затвор од една година и 7 месеци.

О.С. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за доиздржување на затворската казна.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе