Осуденик баран со потерница приведен за издржување казна затвор

Полицијата синоќа го привела 27-годишниот Н.Н. од Скопје кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година и шест месеци.

„На 24.11.2020 во 19.40 часот на бул. „8 Септември" од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Лицето е спроведено во Казнено поправна установа„Идризово" за издржување на казната“, соопшти денеска МВР.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе