Осуден за кражба спроведен во затвор

Полицијата денеска го лиши од слобода А.А.(49) од Скопје, баран со потерница, информира Министерството за внатрешни работи. „А.А. е баран со потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик (кражба).

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе