Осуден на затвор од 3 години за убиство спроведен во затвор

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, вчера, во 16.45 часот во с.Семениште, Општина Сарај, го лишиле од слобода М.А.(67) од с.Семениште. Тој бил осуден на казна затвор од 3 години за убиство по член 123, соопшти МВР. 

М.А. бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 123 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе