Осуден на затвор од 3 години за убиство спроведен во затвор

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, вчера, во 16.45 часот во с.Семениште, Општина Сарај, го лишиле од слобода М.А.(67) од с.Семениште. Тој бил осуден на казна затвор од 3 години за убиство по член 123, соопшти МВР. 

М.А. бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 123 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе