Oсуден на казна од една година спроведен во затвор

Министерството за внатрешни работи соопшти дека полициски службеници од ОВР Прилеп вчера го привеле Д.Ќ. (45) од Прилеп, кој се барал за издржување на казна затвор од една година.

„На 28.06.2022 на ул.„Борка Утот“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле Д.Ќ.(45) од Прилеп. За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување на казна затвор од една година“, информираат од МВР.

Оттаму велат дека лицето било предадено во Казнено-поправната установа – Затвор Битола за издржување на казната.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе