Во Идризово

Оставил отклучена врата ноќе, го нападнале и претепале насилници

Двајца насилници влегле во домот во скопското село Идризово и претепале маж откако тој ја оставил влезната врата отклучена.

Синоќа во 01.55 часот во СВР Скопје, А.С. од с.Идризово пријавил дека две лица влегле во неговиот дом од незаклучена врата. Според пријавеното, едното лице физички го нападнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе