Опожарени три возила и мотоцикл во Крушопек

Денес во 03.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Крушопек, општина Сарај, настанал пожар во патничко возило „опел" со скопски регистарски ознаки, сопственост на О.С.(25) од с.Крушопек, патничко возило „даеву тико" со скопски регистарски ознаки, сопственост на Р.С.(54) од с.Крушопек, патничко возило „мерцедес" со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.С.(35) од с.Крушопек и мотоцикл без регистарски ознаки.

Од пожарот бил зафатен и ѕидот и влезната врата од куќата на Б.С.(37), пред која биле паркирани возилата. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе