Опожарени две возила во Скопје

Утрово околу 3.05 часот во СВР пријавено било дека на улицата Франклин Рузвелт во Скопје настанал пожар во патничко возило „бмв 530″, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Р.С.(64) од Скопје.

Од пожарот делумно било зафатено и патничко возило „рено меган”, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Д.(38).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе