„Опел“ удри во „мерцедес“ и „БМВ“ на бугарската амбасада и избега

Полицијата информира дека ноќеска по полноќ автомобил удрил во канделабра пред Амбасадата на Бугарија во Скопје, потоа удрил во два автомобили сопственост на Амбасадата и го напуштил местото. Hе се наведени други можни детали.

Во 3.20 часот е пријавено дека во Скопје, на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“, пред Амбасадата на Република Бугарија, патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од едно лице, удрило во канделабра за улично осветлување, а потоа и во две паркирани патнички возила „мерцедес" и „бмв", сопственост на Амбасадата и го напуштило местото на незгодата, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот, се вели во кусото соопштение во кое не се наведени други можни детали.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе