Ограбена старица во Скопје

Вчера во 11.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Тодор  Чангов“ на Д.T.(68) од Скопје едно лице со закана ѝ одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе