МВР

Ограбена црквата „Свети Мина“ во тетовско

Денес во СВР Тетово било пријавено дека во периодот 16/17.10.2020 во црквата „Свети Мина“ во с.Волковија, тетовско, непознат сторител со употреба на сила и подесен предмет влегол во црквата и одзел пари.

„Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, истакнуваат од МВР.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе