Ограбен вработен во казино

Утрово на булеварот „АВНОЈ" пред канцеларија на ланец казина, две лица, од кои едниот имал пиштол, физички нападнале и извршиле разбојништво над М.Ц. (57), вработен во казино, и му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе