Oграбен 74-годишен скопјанец

Вчера во 13,40 часот, било пријавено дека во Скопје на ул.„Васил Ѓорѓов", три лица физички го нападнале Р.Ј.(74) од Скопје и му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Вчера во 13,40 часот, било пријавено дека во Скопје на ул.„Васил Ѓорѓов", три лица физички го нападнале Р.Ј.(74) од Скопје и му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе