Во Дебар

Од терасата фрлила запалена плинска боца, а огнот зафатил две возила

Жена предизвикала пожар со плинска боца на терасата од својот стан, па уплашена ја фрлила боцата и предизвикала пожар на две возила паркирани пред зградата.

Дебар

Портпаролот на СВР Охрид  Стефан Димоски изјави дека станува збор за Б.Б..(70) од Дебар, која поради невнимателно ракување со плинска боца, предизвикала пожар на балконот од станот лоциран на улица во градот „8 Септември".

Жената потоа боцата ја исфрлила на паркинг простор пред зградата, притоа, биле опожарени патнички возила „опел корса" и „мерцедес".

Интервенирала Територијалната противпожарна единица, а увид на местото извршиле полициски екипи.

Легенда под Главна слика

Дебар

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе