Од пожар од БМВ изгореа голф и дел од стан

МВР информираше дека синоќа во 03:10 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачје на Карпош настанал пожар во патничко моторно возило бмв со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Скопје. 

Од пожарот биле зафатени и возило голф 4 со штипски регистарски ознаки и дел од фасада и еден прозор од стан. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а повредени лица нема.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе