Од карпите кај Канео паднал в езеро, завршил со тешки телесни повреди

Вчера околу 13,30 часот во СВР Охрид, добиено е телефонско известување дека паднал маж на непристапен терен на потегот помеѓу Лабино и Канео во Охрид.

Полициски службеници од езерската полиција, со пловен објект пристигнале на местото при што, констатирале дека се работи за лицето Д.А. (57) од Охрид. Тој е пренесен до месноста Грашница од каде со возило на Брза помош е пренесен  во болницата „Св.Еразмо“, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе