Нормализиран сообраќајот кај скопската обиколница

Сообраќајот кој поради сообраќајна незгода утринава на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, беше во прекин е норманлизиран.

Засега нема информации за повредени или настаната материјлна шетата, но наскоро се очекуваат детали.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе