Несекојдневна сообраќајка, скопјанка со велосипед се судрила со малолетен велосипедист

Вчера во17,15 часот во СВР Скопје од комплексот клиники "Мајка Тереза" било пријавено дека кај нив со повреди била донесена 37-годишната Е.С. од Скопје, која, според пријавеното се здобила со повреди откако управувајќи велосипед удрила во друг велосипед, управуван од 11 годишен малолетник, на локалниот пат село Долно Лисиче-Горно Лисиче.

Се работи на расчистување на случајот.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе