Познат идентитетот на жртвите во кобната сообраќајка кај Драчево

Брзото возење однесе во смрт 21-годишно момче и 48-годишен маж

Возење со голема брзина најверојатно е причината за тешката сообраќајна несреќа што вчера зеде два животи. Според МВР, се работи за дваесет и едногодишно момче и маж на возраст од 48 години. Несреќата се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје, на патот кон населба Драчево.

Кобната сообраќајка настанала, најверојатно, откако едниот автомобил со голема брзина претекнувал друг автомобил и директно удрил во него.

Според официјалните податоци од МВР, несреќата се случила околу 22 часот откако се судриле две возила, голф и пежо. На самото место загинаа Ш.С. (21) од село Батинци и З.Г. (48) од Драчево.

На местото на несреќата вчера се вршеше увид, по што ќе се знае точната причина за ваквата страотна несреќа. Телата на починатите се предадени на обдукција.

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе