Непознато лице влегло во домот на докторот Марковски додека сопругата спиела

Непознато лице вчера се обидело да влезе во домот на докторот, а од неодамна и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Вело Марковски најверојатно со намера да извршат кражба. 

„На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека на ул."Мариовска" додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот“, велат од МВР во врска со случајот. 

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе