Неколку тепачки во скопско

На 15.12.2020 во 22.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Драчево, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.К.(29) и С.С.(19), двајцата од Скопје. Сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

„На 15.12.2020 во 10.30 часот било пријавено дека во скопското село Јурумлери, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Б.(32) и Ќ.Б.(56), од една страна и Е.Ш.(22), С.Ш.(42) и Џ.Ш.(45) од друга страна. Сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

На 15.12.2020 во 13.30 часот, Ќ.И.(47) од Скопје пријавил дека на 14.12.2020 околу 20.20 часот во с.Арачиново, скопско, по претходна расправија, бил физички нападнат од едно лице од с.Арачиново. Се работи на расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе