Не бил дома еден саат, му го ограбиле станот

На 4 октомври во скопската полиција било пријавено дека во периодот од 18.30 до 19.45 часот на бул.„Јане Сандански" во стан сопственост на С.М. (47), од страна на непознат сторител била извршена тешка кражба.

Крадецот одзел еден пиштол марка „ХС 2000“ калибар 9мм, со една рамка со 10 куршуми, 12.000 денари и еден женски часовник.

Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје бил извршен увид. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на кривичното дело.

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе

Да можеме Благуна да ја прашаме за нашите јадови околу текстот од Нивици, би ја зачудиле.

повеќе