Навредувал полицајци, заврши во полиција

Ноќеска околу 3 часот на ул.„Цветан Димов” во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода Д.А.(34) од с.Радишани, скопско, затоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои извршувале службени дејствија. 

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.   

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе