Настрада работник по пад од скеле

Вчера во 13.45 часот во Ургентен центар во Скопје бил донесен повреден Н.И. (59) од скопското село Кондово.

Според полицијата при изведување на градежни гработи на ул. „Козле“ тој паднал од скеле. Како последица на повредите, подоцна починал.

Полицијата  презема мерки за расчистување на случајот. 

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе

Да можеме Благуна да ја прашаме за нашите јадови околу текстот од Нивици, би ја зачудиле.

повеќе