Нападнати три лица во Скопје

Вчера во 01.10 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Саса", Ј.И.(21), Д.Ј.(19) и Н.Р.(22), сите од Скопје, биле физички нападнати од три непознати лица.

Од МВР информираат дека се работи на расчистување на случајот.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе