Нападнат возач на автобус на ЈСП

Возач на авотобус на ЈСП бил нападнат од патник додека бил на работното емсто. По преземени мерки А.З. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок

„Вчера во 02:00 часот во СВР Скопје, 49-годишниот З.Р. од село Волково, скопско, вработен како возач на автобус во ЈСП Скопје, пријавил дека на 07.07.2020 околу 22:30 часот, додека управувал градски автобус од населба Хром кон населба Ѓорче Петров, на ул.„Ѓорче Петров", по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од 22-годишниот А.З. од Скопје. “, информира МВР.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе