Нападнат полицаец во Скопје

При извршување на службени задачи вчера на бул.„Партизански одреди“ во Скопје бил нападнат полициски службеник, соопштија од МВР.

„На 15.09.2020 во 02.40 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Ф.(41) од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи“, се наведува во полицискиот билтен.

Б.Ф. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе