Нападнат малолетник во Гази Баба, претепани и неговите родители кои сакале да ги раздвојат

Денеска во 00.30 часот во Полициска станица Гази Баба, С.М.(35) од Скопје пријавил дека на 31.07.2022 околу 20.10 часот на подрачје на Гази Баба, неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници.

При обид да ги раздвои, тој и неговата сопруга Р.М. биле физички нападнати од Е.М., А.Л., А.Л., Б.А. и уште едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе