Нападнал полицаец, па завршил на токсикологија

Вчера во СВР Скопје, М.П. (27), под дејство на алкохол, го нападнал полицаецот Р.А. (49) од Скопје.

М.П. почнал агресивно да се однесува кон полицискиот службеник, по што бил приведен, а потоа бил пренесен на Клиниката за токсикологија.

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе